ROLETY ANTYWŁAMANIOWE (ZEWNĘTRZNE)

Zalety rolet antywłamaniowych (zewnętrznych)

1. Ochrona przed wpływami atmosferycznymi
Konserwacja okien, szczególnie drewnianych, wymaga dużego nakładu, a okna, by zachować świeżość muszą być chronione. Do tego celu doskonale nadają się rolety zewnętrzne, które użytkowane we właściwy sposób, zabezpieczają okna przed niszczącymi wpływami warunków atmosferycznych. Trwałość okna ulega zwielokrotnieniu, co pozwala zaoszczędzić środki na konserwację.

2. Ochrona przed niskimi temperaturami
W naszych warunkach klimatycznych ten czynnik nabiera szczególnego znaczenia ze względu na prawie 6-miesięczny sezon grzewczy. Między opuszczoną roletą, a oknem powstaje poduszka powietrzna, która stanowi izolacje. Dzięki temu zaoszczędzimy nawet do 40% energii (w zależności od posiadanych okien).

3. Wentylacja pomieszczeń
Dzięki perforacji, znajdującej się na pancerzu rolety, można bez obawy o wystąpienie przeciągów dokonać wietrzenia pomieszczeń przy częściowo uniesionej rolecie. Dodatkowym plusem tej konstrukcji jest zabezpieczenie przed owadami.

4. Ochrona przed wysokimi temperaturami
Jedną z niewątpliwych zalet rolet zewnętrznych jest ich izolacyjność termiczna. Przy temperaturze powietrza 35oC, zaciemniając pomieszczenie roletą aluminową z pianką poliuretanową, o grubości pancerza 7,5 mm – w pomieszczeniu uzyskujemy temperaturę na poziomie 23 – 26oC. Najlepszym potwierdzeniem tego faktu jest powszechności rolet w krajach basenu Morza ¦ródziemnego.

5. ROLETY ANTYWŁAMANIOWE to Ochrona akustyczna
Dla mieszkańców aglomeracji miejskich ochrona przed hałasem nabiera dodatkowego znaczenia. Dlatego projektanci i konstruktorzy poświęcają coraz większą uwagę każdemu decybelowi, który negatywnie wpływa na nasz układ nerwowy. Roleta prawidłowo zamontowana może obniżyć poziom hałasu nawet o 6 – 14 decybeli.

6. Ochrona przed spojrzeniami z zewnątrz.
Rolety zewnętrzne gwarantują 100 % intymności. Zachowanie strefy prywatności wydaje się być bardzo ważnym czynnikiem dla prywatnego inwestora. Możliwość wyizolowania się ze środowiska pozwala na stworzenie indywidualnego mikroświata.

7. Ochrona przed promieniowaniem magnetycznym
Dostrzegli ją właściciele telefonów komórkowych. Przy zasłoniętych roletach sygnał radiowy znacznie słabnie. Dzisiaj nauka nie dysponuje jeszcze wiarygodnymi informacjami na temat wpływu promieniowania magnetycznego na nasz organizm. Można jednak przyjąć założenie, że im mniej promieniowania wokół nas, tym lepiej dla nas i naszego zdrowia.

8. ROLETY ANTYWŁAMANIOWE to Ochrona przed wandalizmem i włamaniem.
Skuteczność antywłamaniową rolery bada się w tzw. „czasie przejścia”, by nadać klasę włamaniową o symbolu ER . Skala ER przyjmuje wartości od 1 do 6, 6 oznacza roletę niemożliwą do sforsowania z zewnątrz przy zastosowaniu konwencjonalnych środków. Powszechnie stosowane rolety posiadaja klasę ER 1, ER 2. Jest to wystarczające zabezpieczenie przed wandalizmem i intruzami z zewnątrz. Każda roleta, przy próbie podnoszenia z zewnątrz, powoduje hałas, co często okazuje się skutecznym zabezpieczeniem. Rolety posiadające klasę ER 5, ER 6 wykonywane są z materiałów zdecydowanie masywniejszych i posiadających szereg zabezpieczeń konstrukcyjnych. Sposób montażu odgrywa też znaczącą rolę.

Sposoby montażu rolet

ROLETY ANTYWŁAMANIOWE

Roleta lewobieżna montowana do ramy okiennej. Licuje z elewacją. Okno musi być odsunięte o szerokość kasety – skrzynki. Wariant polecany przy wysokich oknach – ograniczona ilośc światła.

ROLETY ANTYWŁAMANIOWE

Roleta aluminiowa zamontowana do ramy okiennej. Skrzynka jest widoczna od wewnątrz pomieszczenia – wchodzi w światło szyby. Dobrze izoluje termicznie i akustycznie.

 

rol03

Standard – roleta montowana do muru (elewacji) budynku. Praktycznie w każdych warunkach można zastosować ten wariant. Należy zwrócić uwagę na doszczelnienie skrzynki – bowiem między murem a kasetą może pojawić się woda.

rol04Roleta w kasecie styropianowej – RKS . Tę wersję montażu należy uwzględnić na etapie projektowania budynku, najpóżniej w trakcie stawiania ścian. Od zewnątrz skrzynkę należy pokryć tynkiem (ewentualnie innym rodzajem elewacji) Z zewnątrz widoczny tylko pancerz lub pancerz i prowadnice. Pokrywa rewizyjna instalowana od środka pomieszczenia.

rol05

Roleta „nakładana” (skrzynka z PVC docieplona steropianem montowana do ramy okiennej) instalowana przy montażu okien, rozwiazanie systemowe dostarczane przez producenta okien.

rol06

Nadproże w kształcie litery „L”. Ten wariant wymaga uzgodnień z projektantem i wykonawcą. Można zastosować skrzynkę standardową lub „pod tynk” (na zdjęciu). Bardzo dobre rozwiązanie w naszych warunkach klimatycznych.

 

RODZAJE PROFILI

Profile wypełnione pianką bezfreonową Profile aluminiowe formowane rolkowo wytwarzane są na zautomatyzowanych liniach produkcyjnych w technice zimnego profilowania blach. Materiałem wyjściowym do produkcji są wysokogatunkowe blachy aluminiowe spełniające wymogi jakościowe normy europejskiej EN 1396. Wyniki badań wg testów ECCA, potwierdzają kryteria stawiane profilom roletowym przez niemieckie stowarzyszenie branżowe Bundesverband Rolladen und Sonnenschutz e.V. Nasi dostawcy posiadają certyfikaty jakościowe ISO 9001, ISO 9002 i ISO 14001. Blacha posiada dwuwarstwowe powłoki lakiernicze w systemie PUR-PA charakteryzujące się podwyższoną odpornością na ścieranie i działanie czynników atmosferycznych.Profile aluminiowe należą do produktów ekologicznie czystych. Profile wypełnione pianką odznaczają się dobrą izolacyjnością termiczną i dźwiękową. Ich niewielka waga pozwala na użycie ręcznego, sprężynowego i elektrycznego napędu rolety. Wypełniająca je pianka poliuretanowa wolna jest od związków freonu, a farby używane do powlekania profili nie zawierają kadmu ani ołowiu.

rol_clip_image001

PA 37

Profile PA 37 należą do grupy najpopularniejszych profili aluminiowych. O powodzeniu tej grupy profili może świadczyć fakt, że wykonane z nich rolety od lat chronią okna w tysiącach domów na terenie całej Europy. Niewielka szerokość i smukły kształt profili PA 37 i PAU 37 sprzyja zastosowaniu ich w roletach okiennych. Dzięki tym cechom profil doskonale się nawija i z powodzeniem mieści się w niewielkich rozmiarów skrzynkach.

Wysokośc profilu 37mm

Grubośc profilu 8,5mm

Ilość listew na metr wysokości 27szt.

Ciężar 1m 2 – 3kg

Maksymalna szerokośc 2200mm

Maksymalna pow. rolety: 6m 2

 

rol_clip_image002

PA 40, PA 45

Profile PA 40 i PA 45 przeznaczone są do wykorzystania w roletach okiennych, wnękach drzwiowych oraz w niedużych rozmiarów witrynach. Profile te charakteryzują się grubszą ścianką i większą wysokością, co ma wpływ na lepszą stabilność. Jednocześnie dobre średnice nawojowe pozwalają na zastosowanie tego profilu w skrzynkach o niewielkich rozmiarach.

Wysokośc profilu 40mm

Grubośc profilu 8,7mm

Ilość listew na metr wysokości 25szt.

Ciężar 1m 2 – 3,5kg

Maksymalna szerokośc 2800mm

Maksymalna pow. rolety: 7m 2

Wysokośc profilu 45mm

Grubośc profilu 9mm

Ilość listew na metr wysokości 22szt.

Ciężar 1m 2 – 3kg

Maksymalna szerokośc 3200mm

Maksymalna pow. rolety: 6,5m 2

 

rol_clip_image003

PA 52

Profile PA 52 przeznaczone są do zastosowania w roletach okiennych o dużych szerokościach, wnękach drzwiowych i witrynach. Solidna konstrukcja gwarantuje dużą sztywność profili, przy zachowaniu zgrabnego i proporcjonalnego wyglądu. Na szczególną uwagę zasługuje profil PA 52. Ze względu na doskonałe parametry nawojowe w tej klasie profili, możliwe jest zastosowanie tego profilu w niewielkich rozmiarów skrzynkach.

Wysokośc profilu 52mm

Grubośc profilu 13mm

Ilość listew na metr wysokości 19szt.

Ciężar 1m 2 – 3,54kg

Maksymalna szerokośc 3800mm

Maksymalna pow. rolety: 8m 2

 

rol_clip_image004

PA 77

Profil PA 77 największy z grupy profili wypełnianych pianką ma zastosowanie głównie w bramach garażowych. Charakteryzuje się dużą stabilnością i wytrzymałością na ścieranie. Pancerz z profilu PA 77 jest odporny na działania mechaniczne jednocześnie jego zaletą jest nieduży ciężar. W zależności od potrzeb można łączyć go z profilami z przeszkleniem PER 77 lub wentylacyjnymi PEW 77.

Wysokośc profilu 77mm

Grubośc profilu 18,5mm

Ilość listew na metr wysokości 13szt.

Ciężar 1m 2 – 6kg

Maksymalna szerokośc 5000mm

Maksymalna pow. rolety: 15m 2

 

Kolory profilów rolet zewnętrznych

KOLOR

PA 37

PA 40

PA 45

PA 52

BIAŁY

BIAŁY

BIAŁY

BIAŁY

BIAŁY

BIEL KREMOWA

BIEL KREMOWA

BIEL KREMOWA

BIEL KREMOWA

X

KOŚĆ SŁONIOWA

KOŚĆ SŁONIOWA

KOŚĆ SŁONIOWA

X

X

CIEMNY BEŻ

CIEMNY BEŻ

CIEMNY BEŻ

X

X

BEŻ

BEŻ

BEŻ

BEŻ

BEŻ

SREBRNY

SREBRNY

SREBRNY

X

SREBRNY

SZARY

SZARY

SZARY

SZARY

SZARY

BRĄZ

BRĄZ

BRĄZ

BRĄZ

BRĄZ

CIEMNY BRĄZ

CIEMNY BRĄZ

BRĄZ

BRĄZ

BRĄZ

DREWNO JASNE

DREWNO JASNE

DREWNO JASNE

X

DREWNO JASNE

DREWNO CIEMNE

DREWNO CIEMNE

DREWNO CIEMNE

DREWNO CIEMNE

DREWNO CIEMNE

BORDOWY

BORDOWY

BORDOWY

X

X

ŻÓŁTY

ŻÓŁTY

 X

X

X

ZIELONY

ZIELONY

ZIELONY

X

ZIELONY

NIEBIESKI

NIEBIESKI

NIEBIESKI

X

X

NIEBIESKI KOBALTOWY

X

NIEBIESKI KOBALTOWY

X

X

CZERWONY

CZERWONY

 X

X

X

CZARNY

CZARNY

CZARNY

X

X

NIELAKIEROWANY

X

X

 X

X


 

P O W R Ó T